Camera Album: Fotografujte do předdefinovaných alb

5

Český vývojář Honza Laš vytvořil zajímavou aplikaci Camera Album, která automaticky přesouvá nové fotografie/videa (pořízené jakoukoliv foto-aplikací) do vybraného alba(adresáře). Smyslem je, aby fotografie pořízené telefonem neleželi v galerii na jedné hromadě (jak to většinou bývá), ale byli přehledně roztříděné do jednotlivých alb. Aplikace umožňuje definovat více alb (např. Rodinné, Pracovní, Výlet do Paříže, Hory 2014…)  a snadno a rychle mezi nimi před focením přepínat.

Důležitou součástí aplikace je také widget na plochu telefonu. Zobrazuje, zda je služba zapnutá, jaké album je aktivní a umožňuje alba rychle přepínat. Doporučujeme umístit tento widget poblíž ikony fotoaparátu. K přenosu pořízené fotografie/videa nedochází hned, ale až po krátké době (např. 1min – možno určit v nastavení). Tuto dobu je možné využít k prohlédnutí náhledu a případnému smazání fotografie.

V nastavení je  možné určit, zda se přenáší jen fotografie, nebo i videa. Dále je možné nastavit mnoho dalších věcí, např. zda se pořízená fotografie/video z původního místa smažou, jak přesně probíhá detekce nových fotografií apod.

 cameraalbum1 cameraalbum cameraalbum2

com.las.cameraalbum

 • Libor Foltýnek

  fotografie … neleželY… bylY…

 • Petr D

  To je super appka, něco takového jsem vždy hledal a nenašel přímo v nastavení fotoaparátu.

 • petr

  a kde ji najdu, tu aplikaci?? na obchod Play prosím není, nebo ji můj Samsung Galaxy note pro své stáří nevidí??….

 • host
 • Kamil L.

  Pokud to funguje dle popisku úžasné ale kde jí najdu na Obchod Play ji můj telefon nevidí a rozhodně to není z důvodu staří telefonu (ZOPO C2)