Box – mějte ke svým souborům přístup odkudkoliv

3

Box je jednoduchá cloudová služba, díky které můžete sdílet a zálohovat soubory i celé složky. Kromě internetové verze existují také aplikace pro Android, iPhone a iPad, ke svým souborům tak máte přístup odkudkoliv, kde je připojení k internetu.

Registrace a využívání 5GB online disku je zdarma, platíte jen pokud chcete využívat více místa nebo používat rozšiřující služby. Dalším omezením verze zdarma je bohužel limit velikosti jednoho souboru, který je jen 25 MB. Aktuální ceník placených služeb naleznete zde.

Užitečnou funkcí služby Box je jednoduchá možnost sdílení souborů: stačí jen komukoliv poslat získaný odkaz na soubor. Můžete také sdílet celou složku s libovolným množstvím souborů. Pokud vytvoříte složku, můžete přizvat ostatní uživatele této služby, kteří mohou upravovat soubory ve složce a nahrávat do ní své vlastní. Nechybí ani možnost okomentovat soubory. Box se tak dá využít například při vytváření různých projektů. O změnách jednotlivých souborů můžete být informováni pomocí e-mailových upozornění.

Aplikace Box pro Android

Jak už jsme zmínili v úvodu, Box má své mobilní aplikace pro několik operačních systémů. Nás bude zajímat verze pro Android. Pro vybrané uživatele je navíc k dispozici úložiště o velikosti 50 GB zcela zdarma (viz níže).

  

Pomocí aplikace můžete jednoduše nahrávat, vytvářet, prohlížet a stahovat své soubory.Soubory můžete vyhledávat pomocí vestavěného vyhledávače.Pokud budete chtít soubor sdílet, můžete tak učinit pomocí odkazu. Nechybí ani widget na hlavní obrazovku, díky kterému můžete sledovat nejnovější změny v souborech při využívání funkce spolupráce.

A jak získat slibované místo navíc? V současné době je 50 GB prostoru zdarma k dispozici například pro uživatele telefonů a tabletů LG a Sony Ericsson. Stačí jen stáhnout a instalovat oficiální aplikaci. Aktuální přehled zařízení, pro jejichž uživatele je bonus k dispozici, naleznete zde.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

3 KOMENTÁŘE

  1. taky jsem neodolal nabidce 50 GB a regnul si to. ale! jako free ucet je to celkem na prd. oproti jinym – sugarsyncu ci treba dropboxu (stalicim) – nemuzete stahovat vice souboru naraz apod. takze je tadle sluzba ve free verzi treba na zalohu fotek nepouzitelna, sic mate 50 GB

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here