BBC News – konečně pro celý svět

3

Po nedávném vydání této zpravodajské aplikace pro uživatele z UK jsme se konečně dočkali i my z ostatních zemí. Konečně si tak můžeme dopřát prvotřídní zpravodajství od BBC i z Androidího mobilu a to včetně rádiového vysílání.

Grafické rozložení hlavní obrazovky aplikace je velmi podobné RSS čtečce Pulse. Také zde nalezneme konfigurovatelné feedy z různých odvětví (Evropa, Kanada & US, blízký východ, technika a další), přičemž jejich výpisy se přehledně zařazují do řádků. V rámci každého lze nezávisle listovat a kromě nadpisu daného článku uvidíme i výřez titulní fotografie. Při zobrazení samotného článku můžete táhnutím do stran přecházet do mezi ostatními zprávami stejné kategorie. Kromě textu nechybí ani videa a fotografie, jinak je ale vše jednoduché a dobře čitelné.

Kromě klasického textového zpravodajství můžete také poslouchat BBC rádio. Zde máte na výběr buďto živé vysílání nebo krátké shrnutí nejzajímavějších zpráv dne. Drobnou nevýhodou je, že při poslouchání rádia nelze s aplikací nic jiného dělat a nemůžete ji ani shodit na pozadí. Uspání telefonu naštěstí nevadí.

Výhodou také je, že aplikace si při každé kontrole nových zpráv stáhne celý jejich textový obsah a na samotné čtení pak internetové připojení nevyžaduje.

Z nastavení nakonec zmiňme jenom možnost změny velikosti textu a nastavení automatické kontroly nových zpráv v určitých intervalech.

bbc_QR
Zdarma

Podporované verze Androida: 1,6 – 2.3.4 (Honeycomb tablety zatím ne)
Velikost: 785kB
App2SD: Ne

3 KOMENTÁŘE

  1. Mrknete na kompatibilitu s verzemi androidu. Se svou 2.3.4 mam smulu, market pozaduje verzi <=2.3.3, mobilni market mi aplikaci neukaze vubec.

    • Na kompatibilitu jse se díval a záměrně upravil. Osobně mi totiž na 2.3.4 aplikace jede. (CyanogenMOD SGS Android 2.3.4)

  2. bbc news funguje bezvadně, zato bbc radio se tváří se, že funguje, ale objeví se buffering, pak nepatrně krátkou dobu play, nic ale není slyšet a pak stopped a nic se neděje, rádio nehraje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here