Autoškola do kapsy

6

Následující aplikace potěší zejména ty z vás, kteří plánujete získání řidičského oprávnění a nebo se na něj právě připravujete. Jak již samotný název aplikace napovídá, jedná se o průvodce přípravou na Autoškolou. A nutno dodat, že je v celku povedený.

V současnosti se na Google play nevyskytuje zrovna velké množství podobně orientovaných aplikací. Pokud si dáme vyhledat heslo „autoškola“, zobrazí se nám po skromnu nálezů, z nichž je zhruba polovina placená. O to příjemnější je fakt, že aplikace, kterou recenzuji, je ke stažení zcela zdarma.

Aplikace Autoškola je velice intuitivní a graficky výborně ztvárněná. Po spuštění se ihned otevře hlavní menu, ve kterém si můžete vybrat mezi prohlížením, procvičováním, testy na body, nastavením a informacemi o aplikaci.

V režimu prohlížení máte možnost si prohlédnout správně zodpovězené testové otázky tak, jako byste si je prohlíželi v učebnici Autoškoly. Dle vyjádření autorů by informace obsažené v aplikaci měly být totožné, avšak sami uvádějí, že jejich aplikace není náhradou, spíše procvičovací pomůckou do kapsy. Jednotlivé okruhy prohlížení jsou strukturovány do subkapitol. Jednotlivé tematické okruhy jsou doplněny o identické obrázky dopravních značek a dopravních situací tak, jak jsou uvedené ve fyzické učebnici.

V režimu procvičování si můžete bez časomíry v klidu projít všechny otázky s možností zvolení vlastní odpovědi. Touto formou si můžete otestovat své nabyté znalosti a vědomosti. Také snadno zjistíte, kde máte mezery a na co se ještě musíte zaměřit, resp. co si ještě musíte procvičit. Pokud zvolíte špatnou odpověď, aplikace automaticky tuto otázku zařadí do submenu „Jen to co mi nejde“, takže se potom můžete vrátit k otázkám, které vám dělaly problémy.

Až si budete jisti, že vše znáte, můžete si spustit simulaci ostrého testu na body. Tento test je časově omezený 30 minutami, stejně jako je tomu u ostré zkoušky. Program vám vygeneruje 25 otázek přesně tak, jak tomu bude i ve váš den D. Po skončení testu (nebo uplynutí časomíry) dojde k vyhodnocení testu.

Aplikace je dle mého názoru velmi zdařilá a stojí za vyzkoušení. Navíc díky svému zpracování a ceně (zdarma) se může stát velice oblíbenou a používanou/použitelnou pomůckou budoucích řidičů. Také poslouží jako zajímavý orientační nástroj, kolik si toho ještě z Autoškoly pamatujete 🙂 Kolik bodů v ostrém testu v aplikaci nasbíráte?


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 • Host

  Tohle je super aplikace. ucil jsem se teorii jenom z ni a dopadlo to uspesne 🙂

 • Vena

  To je náhoda, za týden dělám zkoušky, tak uvidíme..

  • Martin Polický

   Tak nam potom dejte vedet, jak jste dopadl a zda vam aplikace pomohla pripravit se.

 • Usak96

  Skvělá aplikace, momentálně se připravuji na testy v autoškole a s touto aplikací jsem se naučil mnoho. Stačilo si v režimu prohlížení jednou projet otázky, udělat si pár testů a jsme připraveni 🙂 .. Doporučuji.

 • Martin Doležel

  Autoškoly Praha 4:

  http://www.ak-autoskola.cz/

 • Dave