Automateit – vycvičte si svůj Android

4

unnamed (6)
Už jste někdy po svém telefonu chtěli, aby v určité situaci aktivoval nějakou funkci? Na nějakém místě ztlumil zvuk, při plném nabití zavibroval či vypnul synchronizaci v určitý čas. Většina lidí vám patrně doporučí nástroj Tasker, který ale není zrovna levný a jeho uživatelské prostředí není nejjednodušší. Naštěstí existují alternativy – a dnes se na jednu, nazvanou AutomateIt, podíváme.

Screenshot_2013-05-31-14-59-13 Screenshot_2013-05-31-14-59-33 Screenshot_2013-05-31-15-00-30

Princip je jednoduchý. V prostředí aplikace vytvoříte pravidlo typu událost-akce. Určíte, co se musí stát, aby se akce spustila, přičemž k dispozici toho máte opravdu hodně. Od prostého nastavení času, přes zapnutí určitých funkcí (například při zapnutí wifi) až například po vaši aktuální pozici určenou pomocí GPS. Poté následuje konečně to, co se má stát. Může to být vypnutí funkce, změna hlasitosti, spuštění aplikace a mnoho, mnoho dalšího. Až budete se sadou vašich příkazů spokojení, stačí spustit systémovou službu a AutomateIt bude jejich dodržování hlídat.

Vývojářské studio SmarterApps nabízí dvě verze, jednu zdarma a jednu za cenu okolo čtyřiceti korun. Liší se pouze nabídkou dostupných možností, pomocí kterých jdou pravidla tvořit. Samozřejmostí je odstranění reklam a bodového systému, který slouží k dokupování dalších pravidel pro uživatele bezplatné verze. Pokud vám ale stačí základní pravidla, můžete AutomateIt vesele používat, aniž byste utratili jedinou korunu.

Screenshot_2013-05-31-15-02-12 Screenshot_2013-05-31-15-00-38 Screenshot_2013-05-31-15-00-10

AutomateIt je užitečná utilita, která může život velmi ulehčit. Její uživatelské prostředí je velmi jednoduché a nezbývá než konstatovat – zkuste ji. Dokáže zautomatizovat úkony, které možná každý den ručně děláte.


logo-app
App Name
SmarterApps Ltd
Free   
qrcode-applogo-app
App Name
SmarterApps Ltd
Free   
qrcode-app

 

 • Karel

  Pokud vím tak AutomateIt je i v češtině.

  • OndrejTrhon

   Děkuju, nevím, jak mi to mohlo projít přes klávesnici, vždyť i screenshoty mám v češtině. Máte pravdu.

 • Bitzer

  Opravte si prosím v druhém odstavci „Určité …“ na „Určíte, …“. Ty prokleté automatické opravy, že? 🙂

  • OndrejTrhon

   Děkuji za upozornění, máte pravdu 🙂