Aplikace Pojišťovna – váš pomocník nejen při dopravní nehodě

5

Česká pojišťovna před nedávnem představila pomocníka v podobě aplikace pro Android a iPhone, která vám pomůže při dopravní nehodě. Pomocí aplikace totiž můžete jednoduše nahlásit nehodu jako pojistnou událost, tím však její možnosti rozhodně nekončí. A asi vás nepřekvapí, že je tato šikovná aplikace ke stažení zdarma.

Po spuštění aplikace se zobrazí velké červené tlačítko rychlá pomoc, po jehož stisknutí se zahájí hovor na klientskou linku České pojišťovny (841 114 114). Nechybí ani tlačítka pro přímé zavolání na linky hasičů, záchranné služby a policie.

Formulář pro nahlášení nehody jako pojistné události se mi bohužel nepodařilo vyplnit, při každém pokusu se aplikace ukončila. Na druhém přiloženém screenshotu však můžete vidět, jaké kategorie musíte před odesláním vyplnit. Součástí odesílané „zprávy“ je mimo jiné fotografie nehody a označení bodů vzájemného střetu vozidel (viz screenshot zkopírovaný z Android Marketu). Na nahlášení nehody se tak můžete podívat alespoň na videu od ČP níže.

httpv://www.youtube.com/watch?v=LNQgfm9QIl4

Nechybí ani příručka co dělat v případě nehody. Ve čtyřech krocích se dozvíte to nejdůležitější.

Poslední funkce najde své využití nejen při dopravní nehodě, ale při jakékoliv situaci, když potřebujete navštívit pobočku České pojišťovny. Aplikace zjistí pomocí GPS vaši polohu a zobrazí nejbližší pobočky v seznamu nebo na mapě. O každé pobočce navíc zobrazí důležité informace, jako například adresu či otevírací dobu.

Nápad je to velmi dobrý, ovládání aplikace je ale v některých případech trochu zmatené. Co mě však při testování velmi zklamalo jsou chyby, kterých má aplikace jako máku. Zejména hlavní účel, kvůli kterému si aplikaci většina lidí stáhne, nedokáže splnit. A nejde jen o problém na mém telefonu, s touto chybou se setkává mnohem více uživatelů. Musím ale také zmínit, že velké množství uživatelů uvádí bezproblémovou funkčnost aplikace.  Doufejme, že vývojáři ze společnosti eMan, která má vývoj a správu aplikace na starosti, tyto chyby způsobené nejspíše nejednotností Androidu, opraví. (Update 5/2011: Stížností na nefunkčnost aplikace značně ubylo, většina chyb byla opravena.)

Jak už bylo napsáno na začátku, aplikace je na Android Marketu zdarma. Platíte jen za připojení k internetu, pokud však máte datový tarif, nemusíte toto samozřejmě vůbec řešit. Aplikace je dokonce připravená vám i v zahraničí. Dejte si však pozor na poplatky za datové přenosy ze zahraničí, které mohou být velmi vysoké.

Nemusíte zoufat ani pokud nejste klientem České pojišťovny, ta totiž  poskytla zdrojový kód aplikace zdarma také konkurenci, takže se s obdobnými aplikacemi od jiných pojišťoven budeme nejspíš v budoucnu setkávat častěji.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

5 KOMENTÁŘE

  1. Tak za tohle České Pojišťovně Dík. Máme u nich jen jedno auto, ale i tak asi aplikaci stáhnu (a budu doufat že se připojí s podobnou aplikací i ostatní, když mají tu možnost). Takový přístup se mi opravdu velice líbí. Ještě by se mohly inspirovat banky…

  2. Dobrý den,chci si nainstalovat apl.pojištovna ale napíše mi to vždy,že se to nezdařilo – Chyba instalace – Aplikace vyžaduje funkce které nejsou v zařízení k dispozici.Mám Sony Ericsson X8. Poradí mi někdo.Děkuji

  3. V tom případé Vás nepotěším, aplikace Vám na telefonu nepůjde. Pravděpodobně nesplňujete některé z hardwarových požadavků aplikace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here