AnyDo – minimalistické úkoly

3

Pokud máte byť jen trošku vytížený svůj čas rozličnými úkoly, asi jste přišli na to, že vám s jejich organizací může pomocí váš telefon. Pro správu úkolů najdete na marketu veliké množství aplikací, některé složitější a některé jednodušší. A právě o druhé kategorie se řadí velmi povedený organizátor úkolů AnyDo.

Jednoduchost, to je to, co celému programu vládne. Vše je rychlé, intuitivní a příjemné – je vidět, že při návrhu rozhraní někdo přemýšlel. Na hlavní obrazovce najdete můžete úkoly třídit do čtyř kategorií dle toho, dokdy je musíte splnit. Ty jsou čtyři – today, tommorow, this week a later.

Podržením a tažením úkolu ho můžete jednoduše přesouvat mezi kategoriemi, přejetím prstu zleva doprava po úkolu dojde k jeho škrtnutí a přesunu naspod seznamu, odkud ho můžete ťuknutím na křížek smazat. Nemusíte nad tím přemýšlet, přece je logické si připomínku již dokončené práce škrtnout, tak jako byste to udělali s papírem a tužkou.

K jednotlivým úkolům můžete přidávat upozornění, dodatečné informace, třídit je do složek a případně spolupracovat na jednom z nich s kolegy. Obzvlášť důležité úkony můžete označit jako prioritní, poté je budete v seznamu mít barevně odlišené.

AnyDo se umí synchronizovat s Google Notes, což je rozhodně příjemné. Zadávání poznámek probíhá buďto klasickým napsáním (ve SwiftKey bohužel nefunguje predikce textu, což není u krásných českých slov s háčky moc příjemné, ale jako příliš velký problém to nevidím, bez diakritiky to přece nevadí), nebo diktování přes Google – k tomu je pochopitelně nutné internetové připojení.

Jak už to tak bývá, dostanete k aplikaci také sadu widgetů na plochu, které plní svou funkci účelné – přímo z nich můžete mazat hotové úkoly, přepínat mezi různými kategoriemi a přidávat úkoly nové. Zde bych ale měl jednu výtku – widgety mají zbytečně velké okraje, prostor, který zabírají by se dal jistě využít lépe.

V nastavení toho mnoho nenajdete, prakticky jen výběr tmavého/světlého tématu a počáteční den týdnu.

Hodně povedené je napovídání – pokud zadáte například ,,call“ nabídne vám AnyDo  seznam s nejčastějšími volbami – zavolat tátovi, mámě, lékaři a častým kontaktům. Když se rozhodnete napsat jméno nějakého kontaktu ve vašem seznamu, nabídne vám aplikace rychlé volby pro sms, e-mail a volání. To je praktické a ušetří to čas.

Po zmeškání hovoru vám AnyDo umožní jeho přidání do úkolovníku. Poslední vychytávkou je možnost zatřást telefonem pro smazání všech dokončených úloh.

Pokud hledáte jednoduchou aplikaci pro správu úkolů, zkuste AnyDo. Je příjemná, rychlá, se spoustou užitečných drobností, které zefektivní vaši práci a ušetří vám čas.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Videopohled:

 

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here