AllCast brzy nabídne zrcadlení obrazovky skrze Chromecast

7

Informuje o tom alespoň vývojář této povedené aplikace na svém Google+ účtu. Google před několika týdny totiž zpřístupnil oficiální nástroje pro tvorbu aplikací využívající Chromecast a i díky tomu se můžeme v brzké době těšit na podobné nástroje, které přinesou nové možnosti práce s Chromecastem.

Zrcadlení obrazovky ale patří pravděpodobně k těm nejdůležitějším. V současnosti totiž pomocí Chromecastu přehrajete pouze vybraný obsah a u nás momentálně pouze videa z YouTube a hudbu z Google Play. To by se sice mělo v budoucnu zlepšit, například Seznam slibuje podporu Streamu a Česká televize zvažuje aktualizaci aplikace iVysílání. Zatím je však vše teprve v přípravě a zrcadlení obrazovky například pro přehrávání lokálních filmů by ocenil nejeden majitel Chromecastu.

Chromecast tv

Zatím však neznáme žádné informace o termínu, kdy bychom se mohli aktualizace přinášející tuto funkcionalitu dočkat. Je ale trochu smutné, že s něčím podobným nepřijde sám Google a jeho práci musí suplovat vývojáři třetích stran.

 

Zdroj: engadget

 • Přehrávat lokální videa pomocí zrcadlení nedává absolutně smysl. Aplikace AllCast přehrávání lokálního videa už umožňuje.

  • To sice umožňuje, ale nejsem si jistý, jestli i přes Chromecast. Naposledy když jsem to zkoušel, tak ještě Chromecast nebyl mezi podporovanými a v současnosti je stále ve stádiu beta. Nikde ale není řečeno, že podporuje i přehrává peer-to-peer, jako například Samsung Allshare.

 • Guest

  AllCast prakticky okamžitě, co Google vydal veřejné API, začal ChromeCast podporovat. Problém byl s Google Play Services, které je potřeba mít ve verzi 4.2.42, u kterých si ale Google dával načas. Nyní je ale situace taková, že pokud máte na tabletu/telefonu nějaké video, AllCast jej pošle do ChromeCastu a přehraje či zobrazí dle obsahu. Zatím mi nejde přehrávat videa, která jsou uložená na síťovém disku (například sdíleno přes CIFS).

 • robert svantner

  Skoda, ze to ma delay. Na hranie to nebude vhodne 🙁

 • Notwist

  Ty Google Play Services mohu nějak aktualizovat sám? Kde zjistím, jakou mám verzi? Nejdou mi totiž přehrávat videa. Obrázky ano. Mám Samsung S4.

 • platypus

  Zrcadlení obrazovky (z počítače) ovšem dávno funguje.

 • Vláďa

  mám ChC na zkoušku a zatím jen to youtube je dobrý. Chtěl jsem však něco, co přehraje moje videa z tabletu na TV. V tabletu mám přehrávač, který chroupe i titulky a dost formátů – avi, mp4, mkv – ale přes toho ChromCastla ten obsah prostě ne a ne dostat na obrazovku TV. Ledaže bych využil aplikaci, která nejprve film uloží na nějaký cloud a pak teprve do TV.
  Existuje nějaká appka která zvládne přímo z tabletu obsah na TV? AllCast mi dal zatím jen fotky a u mp4 zvládl zvuk, ale obraz nikoliv.
  Děkuji za radu