Úvaha: Jaký bude nový Nexus ?

4

Poslední dobou se pořád uvažovalo o tom, co bude obsahovat nový Samsung Galaxy S III. Mezi názory se objevovaly 1080p obrazovky, čtyřjádrový čip Exynos 4412 a mnoho dalšího. Některé úvahy se opravdu staly skutečností, ale displayem Samsung sklamal všechny –  Samsung totiž osadil „pouhý“ AMOLED Pentile display, který obsahuje mnohem méně modrých pixelů – díky tomu display vydrží déle.

Ovšem Galaxy S III už je představen a tak se na internetových fórech začínají dohadovat o tom, jaké specifikace bude mít nový Nexus od Googlu.

 

První úvahy:

Co se týče o procesoru, všichni se téměř shodli na jednom – Exynos 5. Ovšem někteří přemýšlí i nad novou Tegrou 3, která má taky vysoký výkon. Dále v zařízení bychom mohli najít 5 MP fotoaparát, a 1280×800 px rozlišení. Jsou to velice zajímavé specifikace na telefon, většina uživatelů přemýšlí nad tím, jestli se nevztahují spíše k plánovanému Nexus tabletu, který má vyjít příští měsíc, než k telefonu, který má vyjít až na podzim zároveň s Android 5.0 Jelly Bean.

Velice zajímavá je i informace, týkající se výroby. Tablet by měla vyrobit společnost ASUS, která má podle mě momentálně skvělé tablety. Smartphone opět Google přidělil Samsungu, tento výrobce tedy bude vyrábět již 3 Google Nexus v řadě. Je to docela jasné, neboť Samsung je momentálně špičkou mezi prodejem telefonů a dokáže každý svůj produkt prodat. Zvláště, pokud v telefonu bude Exynos 5 a grafický čip Mali T-604, bude se jednat o velmi výkonný smartphone.


Kombinace? Nepravděpodovné

Proč Google osazuje do své nové vlajkové lodě pouhý 5 MP fotoaparát ? To mi nedává moc smysl. Spíše bych tam čekal v dnešní době čočku, která bude mít okolo 12MP, popřípadě 8MP s nějakou novou technologií pro ještě jemnější snímky bez šumu. Doby, kdy se do telefonů dávaly 5MP fotoaparáty, jsou totiž dávno pryč. Možná ale mám i pochopení pro to, proč to vlastně udělali – chtějí mít vlastnost „nulové zpoždění závěrky“, což je vlastně skvělá funkce, ale radši bych ji oželel, neboť snímky pak nejsou skvělé kvality, nýbrž jsou nedoostřené, neboť snímač nestihne pořádně zaostřit.

Další věc, která je u tohoto zařízení divná, je display – 1280×800 px rozlišení. Google se snaží dostat se co nejvíce k 16:9, aby se dívalo co nejlépe na videa a filmy v tomto formátu. Chápu, na displayi nebude žádný černý okraj. Ovšem tento display je v poměru 16:10. Tento poměr se používá spíše u tabletů, než u smartphonů. Na světě je pouhý jeden smartphone s tímto rozlišením – Samsung Galaxy Note. Displaye 16:9 jsou většinou v rozlišení 960×540 nebo 1280×720.

Co si myslíte, jedná se o Google Nexus Tablet, nebo se jedná o nový Google Nexus, který bude představen až na podzim? To uvidíme už za měsíc, kdy Google chce představit Nexus Tablet.

4 KOMENTÁŘE

  1. A nenasadili pentile maticu kvôli zvýšeniu výdrže, ale kvôli tomu že modrá farba mnohonásobne rýchlejšie odchádza ako červená a zelená a pentile matica obsahuje menej modrých pixelov, čiže ju zvolili kvôli životnosti displeja.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here