Upgrade ICS pro nebrandované telefony SGS II dnes, u O2 během týdne

8

Dnešní ráno se na internetu vyrojily informace o tom, že telefony zakoupené v České republice, které nebyly zakoupeny u operátora, tedy telefony nebrandované dostávají upgrade na Ice Cream Sandwich. Jedná se tedy o:

(I9100/LKAXEZ) 
I9100XWLP7/I9100XEZLP1/I9100XXLPS/I9100XWLP7

 

 Pojďme si tedy shrnout dění posledních týdnů:

 1. Před měsícem – Samsung začíná s aktualizací svých telefonů. Avšak pouze jen některé oblasti, tedy především Polsko, Maďarsko a Švédsko.
 2. Před týdnem – T-mobile aktualizuje své telefony. Uživatelé ostatních operátorů nervózně čekají a doufají, že jejich aktualizace přijde brzy.
 3. Dva dny poté – Vodafone aktualizuje své telefony. Uživatelé O2 jsou čím dál více nervózní a O2 Guru nereaguje na jejich dotazy. Zákazníci českých telefonů bez brandu mají pouze informace o tom, že bude aktualizace začátkem dubna.
 4. Po Vodafone – Aktualizaci odstávají i telefony zakoupené v US. Zákazníci O2 stále čekají na svoji odpověď a zákazníci nebrendovaných telefonů také stále neaktualizují.
 5. Napětí u O2 se stupňuje. Článek Martina Polického, který pěkně shrnuje dosavadní dění u O2 vyvolal bouři diskusi. Zákazníci tento článek dávají na Facebook českému zastoupení O2. Prozatím žádná reakce.
 6. Pondělní ráno – O2 reaguje na článek a dotazy zákazníků a dále se nechalo slyšet, že aktualizace bude v průběhu tohoto týdne.
 7. Úterní ráno – Aktualizaci dostávají telefony s českou lokalizací bez brandu operátora.
 • Milouš

  Zatím nic, nebrandovaná SII.

  • Beeecko Vojtak

   kámoš si koupil min týden a už tam ma verzi.4….a vypada to hodne dobre.. já už ho mám asi .3 mes od Tmobilu.. a LES..porád nic tk jk to teda je??obevi se upozornení?? 

   • Dobrý den, 

    zkoušel jste připojit telefon skrze Kies? Tam by Vám měla aktualizace naběhnout 100 %, pokud je dostupná pro Váš model.

 • Petr

  ráno jsem se probudil a aktualizace dostupná, ICS 4.0.3, nebrandovaný SII…vše bez problému

 • Ondra

  No mě by ještě zajímalo, jestli bude aktualizace od O2 jen přes Kies nebo i OTA?

 • zaxic

  Tak jsme nejdřív zkoušel přes Kies, to se nezdařilo, tak jsem zkuzil OTA to taky nešlo. Tak jsem znovu zapnul Kies a už to šlo, ale musím říct, že je to katastrofa horší záseky sem neviděl a restart každé 2 minuty. Od aktualizace ubylo 50% baterky a zatim jsem se stihnul jen prohrabat v nastavení. Nevím jeslti je to tim, že mám se systémovýma dohromady 500 aplikací. (Gingerbread to zvládal v klidu, občas se resetl TouchWiz)

 • Ligouš

  kde si můžu aktualizovat ten Ice Cream? když zapnu Kies, tak se mi nic neobjeví…telefon mám nebrandovaný….díkys

 • Henry

  nevíte někdo nestřílí se dá oficiálně přejít z ICS zpět na GB?