Sony začíná vydávat Ice Cream Sandwich pro Xperie Arc S, Neo V a Ray. První jsou na řadě skandinávské země

8

Ice Cream Sandwich LogoSony začíná vydávat Android 4.0 Ice Cream Sandwich pro své telefony Xperia Arc S, Xperia Neo V Xperia Ray. V současné době je aktualizace dostupná ve skandinávských zemích (Švédsko, Finsko, Norsko, Dánsko a Island). Uživatelé z Česka a Slovenska budou muset počkat následujících 4 až 6 týdnů, kdy by měla být aktualizace dostupná ve všech světových regionech.

Update tentokrát není šířen OTA cestou (tj. bezdrátově), ale přes počítačový program PC Companionnebo Bridge for Mac. Sony zároveň nepošle uživatelům na jejich telefony žádné upozornění o dostupné aktualizaci. Důvodem je, že „zmrzlinový“ Android přináší ve srovnání s Androidem 2.3 Gingerbread velké množství změn a nových funkcí, výrobce se tedy chce ujistit, že si aktualizaci stáhnou jen uživatelé, kteří si jsou těchto změn vědomi. Další informace o aktualizacích telefonů Sony získáte na oficiálních internetových stránkách.

Třemi výše uvedenými telefony ale proces aktualizace rozhodně nekončí. Na konci května nebo začátku června se Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich dočkají uživatelé telefonů Xperia Arc, Xperia PLAY, Xperia Neo, Xperia Mini, Xperia Mini Pro, Xperia Pro, Xperia Active a Sony Ericsson Live with Walkman.

zdroj: bsm

 • onlavu

  ackoliv se vseci jiste tesime, tak zatim nic moc slava s novym ICS. Hodne uzivatelu si stezuje, dost to zacinaj borci resit na XDA, viz link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1598808
  taky mam obavy jak to s mym „slabym“ Neo zvladnu. ono 512 MB RAM neni nic moc, navic je ICS „zravejsi“ nez GB

 • 2kan

  No neřekl bych že 512 mb RAM je málo, už jen z toho důvodu, že vycházejí i nové xperie, které mají ICS v základu a mají taky „jen“ 512 mb RAM, stejně jako třeba nová HTC-čka, takže si myslím, že je to jen „hra“ od Sony (Ericsson)

  • onlavu

   nejen pro me je to malo. smartphone je od toho, aby se na nem provozovaly aplikace. kdyz jich ma clovek vice, zere to vic pameti, zejmena pak sluzby na pozadi. a vyrobcum je to samozrejme putna. ti budu nadale delat stroje s nizsi pameti, ale i s vyssi, ty jsou ale krapet drazsi. 

 • Papi_CZ

   Neexistuje nějaký soft pomocí kterého bych nasimuloval že jsem např. v Norsku a pak bych si vesele stáhl ICS ?

 • Papi_CZ

   Neexistuje nějaký soft pomocí kterého bych nasimuloval že jsem např. v Norsku a pak bych si vesele stáhl ICS ?

 • Papi_CZ

   Neexistuje nějaký soft pomocí kterého bych nasimuloval že jsem např. v Norsku a pak bych si vesele stáhl ICS ?

 • 2kan

  Soft přímo ne, ale udělat to jde;) návod najdeš na http://www.xperia.cz, ale ve zkratce jde o to že downgradneš Android přes Wotana na norskou verzi a pak se ti update nabídne sám 😉

  • Papi_CZ

    Na Xperia.cz jsem ten návod zkoušel, ale Wotan mi nedetekuje mobil, vše dělám podle návodu, už jsem tam psal na fórum, ale zatím je to bez odpovědi