Sony SmartBand SWR10 – chytrý náramek v devíti barevných variantách

10

Sony se s představováním poměrně rozjelo, což dokazuje poměrně slušný počet představených zařízení. Mezi nimi se objevilo jedno nové, které bude chloubou vašeho zápěstí, protože se jedná o chytrý náramek, který byl představen hned v několika barevných variantách, což značí, že to bude ideální doplněk.

2_SmartBand

Značka Sony byla tak trochu průkopníkem v oddělení chytrých nositelných zařízení, proto už mají dvoje chytré hodinky, jeden zobrazovací rámeček, který nesl ještě označení Sony Ericsson a nově chytrý náramek SmartBand SWR10.

Hlavní modul SmartBand je určen k nepřetržitému nošení na těle; je plně vodotěsný (v souladu s normou IP582) – a to i přes otevřený micro USB port. Je nenápadný, lehký a to, že má samostatný modul, znamená, že ho můžete nosit jakkoliv – podle vlastního stylu a vkusu. SmartBand půjde do prodeje nejprve v černé variantě; postupně však bude nabízen i v různých výrazně barevných variantách – včetně limitované edice u příležitosti konání 2014 FIFA World CupTM.

S touto nositelnou novinkou Sony představilo i novou aplikaci Lifelog, která je základním kamenem SmartWear Experience (chytrých nositelných zařízení). Dostupná bude v březnu tohoto roku na Google Play Store.

Nositelná technologie ve SmartBand SWR10 komunikuje s aplikací Lifelog a vaším chytrým telefonem s operačním systémem Android přes Bluetooth a NFC. Když se ocitnete mimo dosah těchto technologií (nad 10 m), systém vás diskrétně upozorní. SmartBand také umí sledovat váš spánkový cyklus a vzbudí vás v optimální fázi. Prostě si nastavíte vzbuzení na 7-9 hodinu a ono Vás to probudí v tu nejideálnější dobu, což je poměrně sympatické, ale pokud dobře vím, tak si stačí stáhnout aplikace a můžete to mít taky a bez náramku. Kdykoliv vám přijde hovor, zpráva, Like na Facebooku nebo zajímavý tweet, SmartBand vás jemnou vibrací upozorní. Náramek také funguje zmáčknutím příslušného tlačítka a poklepáním náramku jako ovládání aplikace WALKMAN (spuštění, pauza a přeskakování skladeb)


Začátek prodeje je stanoven na letošní březen, přesné datum doposud nebylo určeno.  Sony SmartBand  by měl dorazít do 60 zemí, mezi kterými by se měla nacházet i Česká republika. Velkou roli  při prodeji bude opět hrát cena, předpokládám že nebude cílit tak vysoko, jak u chytrých hodinek, kde je displej a vyšší hardwarová výbava.

Zdroj: Tisková zpráva

 • Danek Zvir

  Takže v něm nejsou hodiny? Zajímavé..

  • Ne, nejsou. Nemá to displej, takže není kde ukazovat čas, či notifikace.

 • pete

  Funguje to bez mobilu? Co kdyz pujdu plavat a mobil necham mimo dosah,zaznamena to a pozdeji v mobilu ukaze nebo budu mit smulu?

 • Jirksy

  Dobrý den, umí náramek měřit i tepovou frekvenci?

 • MichalMV

  Dobrý den, je kompatibilní i s androidem 2.3 v případě, že bych chtěl spárovat se Samsungem galaxy S 1

  • Dobrý den,
   náramek podporuje pouze zařízení Xperia s Androidem 4.4 a výše.

 • TB

  Dobrý den, je možné spárovat také se Samsung Galaxy S5?

  • Dobrý den,
   náramek podporuje pouze zařízení Xperia s Androidem 4.4 a výše.