Sony Ericsson Xperia Active začíná dostávat aktualizaci na Android 4.0 ICS

0

Seznam telefonů, které dostaly oficiální aktualizaci na Android 4.0 Ice Cream Sandwich, se rozšířil o další jméno. Sony totiž začalo před několika dny vydávat dlouho očekávaný „zmrzlinový“ update pro odolnou Xperii Active.

Update tentokrát není šířen OTA cestou (tj. bezdrátově), ale přes počítačový program PC Companion nebo Bridge for Mac. Důvodem je, že Ice Cream Sandwich přináší ve srovnání s Androidem 2.3 Gingerbread velké množství změn a nových funkcí. Výrobce se tedy chce ujistit, že si aktualizaci stáhnou jen uživatelé, kteří si jsou těchto změn vědomi.

Aktualizace jsou vydávány postupně podle sériového čísla. Na oficiálním fóru Sony Mobile najdete, jaké série dostávájí aktualizaci a také návod, jak zjistit sériové číslo vašeho telefonu.

Sony Ericsson Xperia Active je odolný smartphone s certifikátem IP67, který zaručuje zvýšenou odolnost proti vodě a prachu. Srdcem v odolném těle je 1GHz procesor Snapdragon. Displej je jen 3palcový s rozlišením 320 x 480 (HVGA), doplněný o technologii Bravia, která má zajišťovat kvalitnější zobrazení. Problémem by nemělo být ovládání displeje mokrými prsty. 5Mpx fotoaparátu nechybí LED blesk ani možnost nahrávat videa v HD rozlišení (720p). Ve výbavě nechybí 320MB vnitřní paměť, slot na microSD karty (2GB v balení), microUSB, GPS, FM rádio a DLNA.

via gsma