Samsung Galaxy Tab S 8.4 – Sázka na displej (recenze)

3

Samsung už několik let pracuje na tabletech s Androidem. Jedním z jejich hlavních problémů však vždy byla optimalizace a celková pomalost. Tu se sice dařilo postupnými kroky zlepšovat, stále se ovšem rychlostí nevyrovnaly konkurenci. U dnes recenzovaného Galaxy Tab S 8.4 už sice situace není tak strašná, stále je ovšem na čem pracovat. Tablet má ale i své nesporné výhody, na které se taky samozřemě zaměřím.

Samsung Galaxy Tab S 8.4

Krásný displej

Hlavním konkurenčním faktorem tabletů Samsung od ostatních Androidů byl vždy nádherný displej. To stejné platí i u tohoto modelu. Na 8,4” Super AMOLED zobrazovači s vysokým rozlišením 1600 x 2560 pixelů je radost pohledět. Svou velikostí se snaží přímo konkurovat iPadu mini, který na 7,9” panelu nabízí o něco nižší rozlišení 2048×1536 pixelů, svou kvalitou jsou si ale oba zobrazovače naprosto rovnocenné.

Samsung Galaxy Tab S 8.4-4

Ideální rozměry

U Androidů jsme byli povětšinou zvyklí na displeje se 7” úhlopříčkou. Ty byly a stále jsou mezi uživateli oblíbené díky svým kompaktním rozměrům, jež jsou ideální pro časté cestování nebo čtení časopisů a elektronických knih. Tady najdeme o něco větší displej, který je ovšem skvěle zasazen do kompaktního těla a svou konstrukcí je prakticky totožný například s loňským Nexusem 7. Tablet tak stále disponuje příjemnými rozměry, jež by vám při přechodu z menšího tabletu neměl vadit.

Samsung Galaxy Tab S 8.4-6

Zase TouchWiz

Ani zde nás Samsung neušetřil od své nadstavby TouchWiz, jež je s námi už několik let. V poslední verzi je zase o něco více přizpůsobena pro tablety a nepotýká se s tak velkými problémy v optimalizaci jako v minulých letech. Stále však nemusí zcela všem uživatelům úplně vyhovovat a například nespočet předinstalovaných aplikací, jež není možné odstranit, může iritovat kde koho.

Samsung Galaxy Tab S 8.4-3

Průměrná výdrž

Tablety od Samsungu se vždy vyznačovaly nadprůměrnou výdrží baterie. Ta se často pohybovala okolo několika dní a vždy byla hlavní konkurenční výhodou. To bohužel u Galaxy Tab S 8.4 neplatí a běžně tablet vydrží zhruba dva dny. To není úplně špatně, ale ani ničím nepřekvapí. Spíše jde o průměr, na který jsme však nebyli u jihokorejského výrobce zvyklí.

Samsung Galaxy Tab S 8.4-8

Otisky!

Se čtečkou otisků prstů v tlačítku home přišel Samsung už v únoru, když představil nový Galaxy S5. Celá funkcionalita se sice na začátku potýkala s problémy, ale následné updaty ji opravily. Čtečka nechybí ani zde a její spolehlivost už není tak špatná jako před několika měsíci. Není již ani nutné být při odemykání otiskem tak precizní, stále se však nemůže technologie od Samsungu rovnat s tou od jablečné společnosti.

Samsung Galaxy Tab S 8.4-2

Co říct na závěr?

Z tabletu Galaxy Tab S 8.4 jsem trochu rozporuplný. Určitě nejde o špatné zařízení, nedokázal mě však přesvědčit, že za cenu necelých 10 tisíc korun opravdu stojí. Má své světlé i tmavé stránky, se kterými se musíte při volbě smířit. Osobně bych počkal na před několika dny představenou konkurenci v podobě nového iPadu mini s pořadovými číslem 3. Pokud si však zakládáte na Androidu, vyčkal bych na Nexus 9, jež nebude o moc větší a měl by za stejné peníze nabídnout ještě o něco lepší hardware.

  • Míra

    Proboha, co to píšete? Oba displeje jsou si kvalitou rovnocenné?? Dejte si je vedle sebe, jako jsem to udělal já, a přes všechny nedostatky androidu i samsung touchwitzu jsem si jednoznačně právě kvůli displeji nechal Samsung.

  • Míra

    Proboha, co to píšete? Oba displeje jsou si kvalitou rovnocenné?? Dejte si je vedle sebe, jako jsem to udělal já, a přes všechny nedostatky androidu i samsung touchwitzu jsem si jednoznačně právě kvůli displeji nechal Samsung.

  • Maikelele

    Idiot ten, co píše tuto recenzi a placená postavička Applu.