Pro Samsung Galaxy SII je dostupný Jelly Bean (Custom ROM)

4

Společnost Samsung se nechala nedávno slyšet, že velice populární model Samsung Galaxy S II se již nedočká aktualizace na Android 4.1 Jelly Bean. Dle Samsungu by totiž telefon systém nezvládl, díky jeho dvou-jádrovému procesoru (i Galaxy Nexus má pouhé dvou-jádro), malému rozlišení displaye a malé RAM. Spousta uživatelů, kteří chtěli ochutnat „fazolky“ nyní začali hledat náhradní řešení, jak se k systému dostat. Jako vždy, i v tomto případě pomohlo XDA forum.

Na XDA-Developers se nedávno objevila ROM, který běží právě na Androidu 4.1 Jelly Bean. Systém je v Alpha verzi, nefunguje na něm téměř nic – ovšem nejdůležitější část (bootování systému) již ROM zvládá. Nyní pouze zbývá najít ty správné ovladače a ROM optimalizovat pro telefon

V tomto příkladu jde jasně vidět, jak výrobci podceňují svá zařízení. Na podcenění bych to ale neviděl, vidím to spíše v lenost vývojářů optimalizovat moderní systém na starší kousek, neboť momentálně mají na trhu novou vlajkovou loď SGS III, na kterou chtějí natlačit lidi, jakkoliv to jde.

Pokud tedy toužíte po Jelly Beanu a máte ROOT vašeho telefonu, není nad čím váhat a můžete testovat. Jen upozorňuji, že ROM má zatím spoustu chyb, které by se mohli časem odstranit.

 

Odkaz na ROM : ZDE

Server AndroidMarket.cz nezodpovídá za způsobené škody vytvořené ROOTem telefonu, ztrátu dat, poškození mobilního telefonu výměnou ROM a jiné. Vše děláte na vlastní nebezpečí !

 

Zdroj: xda

4 KOMENTÁŘE

  1. A to je přesně ten důvod, proč další telefon bude už jen čistý Android, viz. naprosto otřesná podpora LGO2x

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here