Přehled novinek, které přináší Android 4.2.2 Jelly Bean

11

android 4-2-2 jelly bean

Google včera začal vydávat nový Android 4.2.2 Jelly Bean. Podle očekávání přináší tato verze operačního systému zejména drobnější úpravy, které přispějí k celkové lepší stabilitě a výkonu. Google však přidal také několik drobností, kterých si dřív nebo později při používání Androidu 4.2.2 všimnete.

Nové notifikace při stahování aplikací

android 4-2-2 app not

Při stahování aplikací z Google Play Store se v notifikační liště dosud zobrazovala jen informace, kolik procent souboru bylo staženo. a to v grafické i číselné podobě. V Androidu 4.2.2 přibyla informace o tom, za jak dlouho by mělo dojít ke kompletnímu stažení aplikace. Tento čas je samozřejmě jen orientační a je vypočítán na základě vaší aktuální rychlosti internetového připojení.

Vylepšené rychlé nastavení

Android 4.2 JB přinesl novinku v podobě rychlého nastavení, které se zobrazí po odsunutí notifikační lišty. Ve včera vydaném Androidu 4.2.2 byla tato funkce mírně vylepšena. Dlouhým stisknutím na tlačítko Wi-Fi nebo Bluetooth dojde k okamžitému zapnutí či vypnutí této funkce. Krátké stisknutí jednoho z těchto tlačítek vás i nadále přesune do menu Nastavení, kde lze jednotlivé funkce detailně nastavit. Jedná se sice jen o drobnost, která ale jistě ušetří několik sekund cenného času.

Lepší zabezpečení při přístupu přes ADB

android 4-2-2 usb debbuging

Trochu techničtějšího rázu je poslední větší novinka, kterou přináší Android 4.2.2 Jelly Bean. Při připojení Androidu k počítači v režimu Ladění (USB Debugging) získá váš telefon či tablet informaci o RSA klíči připojeného počítače. Na obrazovce se v Androidu 4.2.2 zobrazí upozornění, zda chcete povolit USB ladění a přidat tento počítač do seznamu bezpečných, od kterých už nebude toto povolení nikdy znovu vyžadováno.

V případě, že se k datům z vašeho telefonu nebo tabletu bude někdo chtít dostat neoprávněně, zamezí mu v tom tato nová funkce. Samozřejmě pouze v případě, že máte v Androidu aktivované odemykání obrazovky heslem, gestem či rozpoznáním obličeje. Přes ADB příkazy je možné například kopírovat do počítače všechny osobní údaje z telefonu či tabletu. Objevují se však upozornění, že tento bezpečnostní krok bude možné obejít například v případě, že má zařízení odemknutý bootloader.

Další novinky

Mezi další přidané drobnosti patří dva nové zvuky, které uslyšíte v případě, že je zařízení vybité nebo svůj telefon připojíte k bezdrátové nabíječce. A v Galerii se objevila nová animace, která umožňuje rychlejší načítání obrázků. Naopak v seznamu volání byla odstraněna možnost zobrazení všech hovorů.

Opravy chyb

A nechybí ani opravy některých chyb. Uživatelé například hlásí, že byla (minimálně částečně) opravena chyba se streamováním zvuku přes Bluetooth. Zcela opraven by mohl být problém s náhodnými restarty, a také problémovým Wi-Fi připojením na Nexusu 7.

zdroj: ap (1, 2), dl, ac

 • Georgeo

  Neni to zlé, ale chyba mi napriklad farebne prisposobenie vzhladu 🙂

 • natalie

  Jen cekat kdy vyjdou Aktualizace na hry…

 • Rododendron

  Vypadá to celkem dobře ale mám takový problém že vždy po vypnutí mobilu (Xperia L) se všechny aplikace rozhází ze složek,takže už jsem to musel asi 3lrát třídit nazpátek 🙁

 • Katka

  Aktualizace super, ale telefon se mi rychleji vybije (Sony Xperia L). Před aktulizací vydržel bez problémů 2 dny…po aktualizaci ani 8 hodin.. Možná to bude z důvodu, že mi telefon spadl na zem a přitom mi odešel i fotoaparát (když ho otevřu vyskočí chyba s textem: fotoaparát není k dispozici)… Nevíte někdo co s tím mám dělat ? Případně kolik by stála oprava toho foťáku?

 • sandra

  Prosim newi nekdo jak by se dal do teto verze androidu dat sceernshots protoze ho tu nemuzu nikde najit a mam tablet Samsung GT P 5100 odpoved kdyztak napiste na email sanynka14@seznam.cz

 • feradarin

  ahojte, prosim neviete niekto ako mozem spravit screenshot obrazovky?

  • sandra

   Taky by me to zajmalo

  • sandra

   Uz vim jak musis podrzet tlacitko na zamykani displeje zaroven s tlacitkem na snizeni hlasitosti funguje to ted jsem to nasla na jedne strance

 • Chrirodi

  To podržení wifi a BT v notifikační liště, tam už je od androidu 4.1, pokud teda vím. Rozhodně to tam je už déle. Ještě jsem aktualizaci nenainstaloval na můj Nexus 7 a taky mi to jde =)

 • Pally

  Htc 601. Po aktualizaci mi pri max hlasitosti hraje tel slabe. Vyzvaneni uz skoro vubec neslysim. Dost me to zklamalo…

 • Andre42

  Je to super ale mam 4.1.2 a nejde aktualizace :'(