Pou – oživlá legenda v novém kabátku přichází

4

Pamatujete si na fenomén jménem Tamagotchi? Jistě že ano. Malá elektronická krabička která skrývala virtuálního mazlíčka, o kterého se muselo s láskou pečovat, hrát si s ním a plnit různé úkoly. Byla to skvělá náhrada za toho opravdového, kterého Vám rodiče nechtěli koupit.

Doba jde ovšem kupředu a dne již málokoho potkáte se svým ,,Tamagotchi“. Na telefonech postavených na Java bylo spoustu kvalitních her, které funkce Tamagotchi simulovali, na telefonech s operačním systémem je to už horší a najít kvalitní náhradu zabere hodně času. Většina z dostupných her se sice jako fenomén Tamagotchi tváří, ale většinou je celý nápad až moc překombinovaný a ne moc uživatelsky přívětivý.

            

Dnes se podíváme na jednu z těch povedených – zajímavějších náhrad. Prostředím velmi jednoduchá a takřka do posledního puntíku shodná s klasickým Tamagotchi, s rozdílem, že Pou je samozřejmě barevný. Své mimozemské zvířátko tak můžete krmit, hrát s ním hry, umývat ho a hlavně – sledovat jak postupem času roste a rozšiřuje své obzory. Tím, jak plníte různé úkoly odemykáte nové a nové úrovně, ve kterých máte více možností, jak se s Pouem zabavit.

V každé nové úrovni se například odemykají nové tapety a zajímavé oblečky pro Vašeho mazlíčka. Dopodrobna představovat samotný princip hry je zbytečný, drží se uznávané klasiky. Pojďme se tedy v krátkosti podívat na to, jaké možnosti hra nabízí:

 • hrát hry v herně, za které získáte bonusové body
 • experimentovat s lekvary
 • navrhnout si vzhled ,,pokojíčku“, který Poe obývá
 • kompletně si zvolit vzhled Vašeho mazlíčka
 • při dosažení různých úspěchů odemykáte bonusové věci
 • možnost navštívit mazlíčky Vašich kamarádů, hodnotit je (likovat) a hrát si s mazlíčky navzájem
 • nechybí ,,e-shop“ s možností zakoupit nadstandardní věci pro Vašeho mazlíčka

Hra samotná je vedena v co nejjednoduším prostředí tak, aby byl pocit z hraní co nejvěrnější originálu. Hra je tedy dobrou zprávou pro všechny, kterým se v dospělosti po tomto fenoménu zastesklo, nebo zkrátka pro všechny, které baví hry, které se postupem hraní vyvíjí a nabízejí nové možnosti.

Názornou ukázku jak hra funguje si můžete prohlédnout zde:

Pokud máte o hru zájem vězte, že je dostupná na Google Play a to zcela zdarma!


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 • Jarin

  Supr článek. Poua hraju moc rád. Kromě mobilu se dá stáhnout i na PC – tady je návod: http://www.pou-hra.cz

 • marek

  Tyjo toje suprová hra ja to budu hrát navždy jamám 57lv a nepou žívàm čity prosím dejta lajk napište tohle moje jmeno pou _pou133borec javam taky dam.

 • hele můžete poua naučit mluvit?? diky

 • Jindra

  Pou je super. Kromě androidu a PC se dá hrát i na iOS. Odkazy ke stažení jsou třeba na http://www.hra-pou.com