Oficiálně: Android 5.0 Lollipop

0

Android 5.0 Lollipop

Je to tady před pár okamžiky Google oficiálně představil nejnovější Android 5.0 Lollipop, který přináší značná vylepšení. I když už není tajemstvím jak nejnovější verze vypadá, byl již ukázán na konferenci Google I/O v červnu a vývojáři měli k dispozici beta verzi celé léto. Co tedy finální verze nabízí vyjma nového Material Designu?

Změn je opravdu hodně, pojďme si představit ty nejdůležitější. Vyjma již zmíněné implementaci Material Designu, který dodal celému systému nový kabátek. Se Google zaměřil i na jeho implementaci do aplikací, které teď nyní mnohem lépe vypadají a v celkovém kontextu působí jako součást OS Android. Vyjma designu se inženýři zaměřili i na rychlost, konkrétně nasadili nový runtime ART jenž nahradil starší Dalvik a díky tomuto kroku je systém nyní mnohem plynulejší a rychlejší.

Android Lollipop

Android to dnes není jen operační systém pro smartphony a tablety, přichází nové platformy pro TV, hodinky a automobily. Nově tak naleznete písničky, fotky, aplikace, informace o nedávném vyhledávání současně na všech zařízeních. Bude úplně jedno, které zrovna budete používat všude budete mít k dispozici Vaše data. S různými typy zařízení se budou muset vypořádat i vývojáři, kteří do svých aplikací budou integrovat různá grafická rozhraní, jenž se zobrazí podle toho zdali aplikaci spustíte v auto, hodinkách či na tabletu.

 

Android Lollipop 1

 Nová synchronizace mezi zařízeními Vám usnadní život.  Otevřete-li si email na tabletu či smartphonu, Google Wear hodinky Vám budou automaticky ukazovat nově příchozí emaily. Vy si tak budete moci dočíst email dokonce a stále budete mít přehled o nově příchozích mailech.

Nejnovější operační systém Android 5.0 Lollipop bude dostupný pro zařízení Nexus 4, 5, 7 (2013), 10 a zařízení z Google Play edice.

Zdroj: android.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here