Nexus 8 místo Nexusu 7?

0

Už několikátá zpráva hovoří o tom, že možná letos Google nevypustí novou verzi svého 7″ tabletu Nexus 7 a místo něj představí 8″ variantu s názvem Nexus 8. Podle spekulací přijde toto zařízení s novým operačním systémem Android 4.5 Lillipop a zároveň využije po ARMových procesorech procesor od Intelu z rodiny Moorefield (Z35XX).

Nexus 7 2013 white

Teoreticky se bude jednat o nový 64 bitový čip (22 nm technologie) vycházející z aktuální řady Merrifield. Čtyři jádra a takt až 2,3 GHz by ve spojení s grafickým procesorem PowerVR G6430 (tento grafický procesor využívá také iPhone 5S, iPad Air a iPad mini 2) mohly zajistit vysoký výkon za přijatelnou cenu. Cena bude, jako vždy, tím stěžejním lákadlem Nexusu a pokud bude dostatečně nízká, tak se bude jednat o opravdový prodejní trhák a do prodeje by se mohl dostat již ze začátku července.

Intel na MWC zveřejnil firmy, se kterými uzavřel dlouholetou spolupráci, ale Google mezi němi chyběl. Možná je to úmyslně, aby se předešlo všelijakým odhadům a dohadům. Intel také slíbil, že vyrobí verzi procesoru se zakomponovaným LTE modemem, což by přineslo tuto funkcionalitu i případnému Nexusu 8.

zdroj: Phonearena