LG nezaručí upgrade všech starších modelů

0

LG nepřináší příliš dobré zprávy pro stávající majitele jejich zařízení. Podle slov tiskového mluvčího společnosti, Kena Honga, která přednesl na MWC 2014 v neděli, nemůžeme počítat s podporou starším modelů v upgradu na novější verzi Androidu, než je ta, která již byla představena.

lg-mwc-1

Pro upřesnění, co tato slova znamenají, bylo řečeno, že LG samozřejmě bude vydávat aktualizace pro nejnovější modely jako LG G2, LG Optimus G Pro a LG G Flex. U nich bychom se mohli dočkat i případné další představené verze Androidu po KitKat. U ostatních, méně výkonných telefonů (a hlavně levnějších) s dalšími upgrady příliš počítat nemáme.

Důvodem však údajně není vůle LG. Podle Honga musí o povolení rozhodnout nejprve Google a teprve ve fázi, kdy od něj LG obdrží kopii updatu, může na nové verzi pracovat. Nemůže tedy přislíbit něco, co sám neví, jestli splní. Pozastavil se také nad problémy, které vznikají při úpravě konkrétní verze pro jednotlivé operátory.

Pokud tedy máte od LG některý méně vybavený smartphone, může se vám stát, že se upgradu nedočkáte. Je to většinou jedna z nejvíce vytýkaných věcí u výrobců, že na starší modely brzy zanevřou a věnují se těm nejnovějším a nejvýkonnějším. Uvidíme, jak se bude LG do budoucna snažit a nakolik se vyplní to, co předestřelo.

Zdroj: Pcmag

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here