Jak se vyvíjel operační systém Android? Napříč jeho historií až do současnosti 3.díl

1

V dnešním díle se zaměříme na představení druhé významné osobnosti, která při vývoji Androidu sehrála svou roli. Je jím Rich Miner. Dále se podíváme na zařízení, na která již v dnešní době dorazil Android a stává se tak operačním systémem s velkým využitím nejen na mobilních telefonech a tabletech. Na závěr se podíváme na několik prvních verzí systému Android, kde nebudou chybět ani informace o tom, co vlastně nového uživatelům přinesly.

Android  v chytrém telefonu, fotoaparátu..

Rich Miner – doktor počítačových věd, vyvinul asistenta Wildfire

Rich MinerRich Miner je řídícím partnerem ve společnosti Google Ventures, která zprostředkovává investice do technologických firem. Její prioritou je investování do tak zvaných start-up firem v různých oblastech (internet, software, hardware, zdravotní péče, bio-technologie a čisté technologie – zahrnující recyklace, obnovitelné zdroje apod.).

Uplynulých 25 let strávil podílením se na rozvoji společností s inovativními komunikacemi a rozhraním s náročnými aplikacemi. Rich Miner nastoupil do společnost Google přes akvizici Androidu. V prvních třech letech pomáhal na vývoji operačního systému Android.

 

V 1.díle našeho článku jsme se podívali do historie systému Android a představili si první smartphone s Androidem.

Ve 2.díle našeho článku jsme si představili Andyho Rubina a podívali jsme se blíže do samotného složení jádra operačního systému Android.

Byl také viceprezidentem společnosti Orange, ve které vedl vývojovou a výzkumní činnost v Severní Americe. Do Orange se dostal prostřednictvím akvizice start-up osobního hlasového asistenta Wildfire, který vyvinul. Rich Miner se může pochlubit doktorátem v oboru počítačových věd, který získal za své úspěšně dokončené studium na University of Massachusetts Lowell.

Android ve fotoaparátech, televizorech, hodinkách apod.

Využití Androidu se neustále rozšiřuje a tento boom jistě jen tak neustane. Pokud je něco úspěšného a populárního, bylo by nesmysl, od toho ustupovat. V dnešní době se tak s Androidem setkáme i u chytrých televizorů, nebo u tabletů, či netbooků / notebooků.

Android je velmi inovativním systémem, o čemž svědčí i působnost ve fotoaparátech, které byly původním cílem. Proto fotoaparáty NikonCoolpix S800c společně se Samsung Galaxy Camera nabízejí Android jako svou součást. Jenže ani zde působnost Androidu nekončí.

Sony smartwatch Android

Jistě jste již slyšeli i o Google Glass, chytrých hodinkách, sluchátkách, či CD a DVD přehrávačů pro automobily, nebo klasických přenosných přehrávačů medií. Dále si můžete pořídit například herní konzoli se systémem Android.

K tak rozsáhlému obsazení stačilo pouze 5 let a stále se dá říci, že jsme i v této době na počátku éry Androidu. Kdo ví, kam až bude sahat působnost tohoto systému za dalších 5, nebo rovnou 10 let.

Android - ilustrace jednotlivých verzí

Jednotlivé verze Androidu spolu se změnami – díl I.

Tabulka - 1Tabulka - 2Tabulka - 3Tabulka - 4_1

Co vás čeká a nemine v dalším díle

V posledním díle budeme hovořit trochu řečí čísel. Řekneme si totiž něco o zastoupení Androidu na trhu v průběhu jednotlivých let. Některá čísla vás jistě překvapí. Android se totiž může pyšnit raketovým vzestupem.

Dále si blíže představíme zbytek jednotlivých verzí Androidu, kde opět nebudou chybět informace o tom, co nám jakožto uživatelům přinesly. Závěr bude tvořit hodnocení systému spolu s výhodami a nevýhodami. Tak se těšte.

1 komentář

  1. bezduchý článek, který tvoří jen screeny, pořízene pravděpodobně z některých jiných stránek. V textu jsem nic nevyčetl, a to jsem se na tento díl těšil. Očekával jsem nějaké zajímavosti nebo jiné chytlavé podněty. Nic z toho mi jako řtenáři nebylo poskytnuto. Škoda. Článek je naprosto odfláknutý a zbytečný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here