Google umožňuje zapisovat ručně do mobilního vyhledávání

3

 

Nechce se vám zadávat text k vyhledání na klávesnici? Chcete zadat pouhé klíčové slovo, a přijde vám, že je jednodušší a přirozenější jej zadat rukopisem? Nyní máte možnost. Google představil další způsob, jak prohledávat prostřednictvím svého mobilního webu na google.com, jedná se přesněji o rozpoznání rukopisu.

Pokud zadáte vyhledávací stránku Google z telefonu nebo tabletu a umožníte funkci přes nastavení, měla by vám funkce fungovat (je však nutné říct, že jsem tuto položku v nastavení zatím bohužel nenašel). Je možné, že zatím funguje pouze v některých státech, nebo ještě nebyla plně spuštěna.

V potaz přichází otázka, co je však rychlejší? Klávesnice či ručně psaný text? Co si myslíte vy? Já jsem zastánce klávesnice, na kterou jsem si zvykl, a je to nejrychlejší způsob, jak zadat do vyhledávání cokoliv, co potřebuji. Na tabletu bych tuto službu uvítal více než na menším displeji telefonu.

O tom, jak nová funkce funguje, si můžete udělat tímto videem.

Zdroj: AP, engaged

 • Jimmy

  Tu je návod:

  http://support.google.com/websearch/bin/answer.py?hl=en&p=sbw_help&answer=2649515&rd=1

  Ovšem musíte si tam nastavit jako jazyk ANGLIČTINA, pak dáte uložit, refresh, domovská stránka Google bude anglicky, pak zpét do setings a už je tam nabídka Handwrite! 🙂

 • Charlie Harper

  No nevim nevim… Zadávání hlasem mi prijde mnohem rychlejší a přesnější. S mým škrabopisem bych stejně měl problémy 😉

 • Antonín Slejška

  Se stylusem to dává perfektní smysl. Bez něj asi ne.