Google představil Android Wear, řadu nositelných zařízení

0

Google konečně ukázal, co můžeme čekat v budoucnu u nositelných zařízení. Představil novou řadu Android wearables, která nás od letošního roku bude provázet. Nový projekt tak přináší Google Now na vaše zápěstí. Díky tomu se projekt, který mohl zpočátku vypadat poněkud neohrabaně na mobilních zařízení jako jsou telefony a tablety, dostal do hodinek tak, že jeho užití dostává ten správný rozměr.

http://www.youtube.com/watch?v=QrqZl2QIz0c

Vše je dostupné na dotyk nebo ovladatelné pomocí hlasu. Je to rychlé, jednoduché a hodinky budou sloužit jako „prodloužená ruka“ vašeho zařízení. Nedočkáme se jedněch chytrých hodinek, ale každý výrobce bude moci přijít s těmi svými. Podle Googlu již začalo jednání se společnostmi HTC, LG, Motorola, Samsung a také Fossil, které by všechny měly představit chytré hodinky z řady Android wear ještě letos.

Hlavní informace, které by měly být dostupné z hodinek, jsou vedle času také zprávy, varování, ale i notifikace. Informace, že je Google nakloněn trendu nositelné elektroniky napovědělo i to, že vydal Android SDK (software development kit) pro vývojáře, aby mohli vytvářet aplikace pro tato nositelná zařízení.

Podle některých analýz budou nositelná zařízení trendem letošního roku a prodeje půjdou do milionů. Tomu odpovídá i rozruch, který vznikl mezi společnostmi vyrábějícími čipy. Broadcom, Imagination, Intel, MediaTek i Qualcomm jsou podle Googlu připraveni ke spolupráci.

Zdroj: Technobuffalo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here