Galaxy Nexus bude prvním telefonem s Androidem 4.1 Jelly Bean

0

Dlouhou dobu se spekulovalo, jaké číselné označení bude mít nový Android Jelly Bean. A dlouhou dobu se také spekulovalo, jaké zařízení dostane tuto verzi operačního systému jako první. Dnes jsme znenadání dostali odpovědi na obě otázky.

V americké verzi Google Play Store lze kromě aplikací, filmů, knih a hudby zakoupit také mobilní telefon Galaxy Nexus. Jeden z uživatelů si všiml, že pokud u této položky kliknete na tlačítko pro zakoupení a následně přejdete k potvzení objednávky v Google Wallet, objeví se v kolonce Galaxy Nexus velmi zajímavý popisek: „The latest smartphone from Google, soon the first phone with Android 4.1 Jell…“.

Ano, nejnovější verze operačního systému od Googlu bude mít označení Android 4.1 Jelly Bean. A Galaxy Nexus se stane prvním smatphonem, který obdrží aktualizaci. Všimněte si ale slovíčka „phone“ v popisku, které nevylučuje, že úplně prvním zařízením s tímto Androidem bude chystaný Nexus tablet od Asusu.

Otázkou nadále zůstává, kdy bude Jelly Bean představen. Jako nejpravděpodobnější termín se zatím jeví příští týden, kdy se v San Francisku koná vývojářská konference Google I/O 2012.

Získaný náhled Galaxy Nexusu se screenshotem Androidu 4.1 Jelly Bean

zdroj: dl