CyanogenMod 7: nové funkce v nightly buildu

8

Vývojáři CyanogenMod přichystali další testovací verzi své oblíbené ROM založené Androidu Gingerbread. Pro evropské uživatele přináší nový nightly build dvě významné novinky.

První je možnost pořizování screenshotů (snímků obrazovky) bez nutnosti instalace dalších aplikací. Konečně se tedy dočkáme stejné funkce jako uživatelé iOS. Stačí jen déle stisknout tlačítko napájení a z nabídky zvolit možnost Screenshot.

Druhou novinkou možnost zoomování dotykem prstu. Zoomování tak bude stejně snadné jako přibližování a oddalování webových stránek a obrázků v galerii. Tuto funkci získají uživatelé vybraných telefonů, většinou HTC. Portfolio podporovaných telefonů s touto funkcí by se ale mělo postupně rozrůstat, zejména o Samsungy.

Nové sestavení s těmito funkcemi můžete stahovat na oficiálních stránkách zde. Samozřejmě jde jen o testovací verzi, není proto zaručena plná funkčnost při běžném používání, i přesto ale uživatelé považují toto sestavení za velmi stabilní a bez problémů použitelné.

zdroj: ap

8 KOMENTÁŘE

  1. Neni nad to někde něco opsat, ale chybí poměrně stěžejní informace – od jakého Nightly (resp. data vydání) jsou tyto funkce dostupné. Aspoň do depozitářů CM7 se podívat..

      • Nemyslim opsáno doslovně, ale pokud by tě to zajímalo osobně, tak je jistě pídíš, od jaké verze to je (ikdyž tobě na HD2 je to celkem fuk – to ti k dobru:). Takhle myslim opsáno – prostě nějaká esenciální představa o „nějakym novym nightly“ a to důležité tam neni (ani ve zdroji sem to nenašel). Myslim, že to Twitterové anábázi si opravdu nedovolíte cokoliv opsat:)

  2. to PETRROLL: screenshoty pomocí SDK mi přijdou nejelegantnější a nejrychlejší metoda, než ještě něco machtat s kartou. Nepoužíváš?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here