Český zoubek: VozejkMap aneb kde se dostanu na vozíčku?

0

V dnešním díle českého zoubku, seriálu, ve kterém se zaměřujeme na české (i slovenské) aplikace a hry. Recenzovaná aplikace pomůže zejména pohybově handicapovaným uživatelům Android zařízení. A o čem že tedy bude řeč? Podíváme se na zoubek aplikaci VozejkMap.

VozejkMap

VozejkMap

I mezi androiďáky je mnoho pohybově handicapovaných uživatelů, nad čímž se zamysleli vývojáři ze studia BIOPORT Software Labs, stojící za známou aplikací Kde se koupat, a zaměřili se na vývoj aplikace, která by těmto lidem trochu usnadnila běžný život. Na trhu našli mezeru, a tak začali pilně tvořit, až vznikl VozejkMap.

VozejkMap je androidí databází bezbariérových míst v České republice. Aby databáze byla funkční a neustále se rozrůstala, vytváří ji uživatelé sami sobě. Současně kromě uživatelů jsou do projektu zapojeny i regionální instituce a portály.

VozejkMap 2 VozejkMap 1 VozejkMap 5

Po spuštění aplikace vás uvítá hlavní obrazovka obsahující seznam nejbližších bezbariérových míst. Vedle tlačítka seznam v horní části najdeme i přepínací tlačítko na mapu, kde jsou jednotlivé místa v databázi zobrazená na mapě. Při tapnutí na položku v seznamu se otevřou podrobné informace o daném místě, náhledový obrázek z mapy, fotky, vzdálenost, GPS souřadnice, 5 bodové hodnocení uživatelů, podrobnosti a komentáře.

VozejkMap 3 VozejkMap 6 VozejkMap 7

Ještě se však vraťme k hlavní obrazovce, v dolní části najdeme 5 dalších tlačítek. Plusko pro přidání místa do databáze, filtr pro filtrování dle kategorií, lupa pro vyhledávání, tlačítko aktualizace a informace o aplikaci.

VozejkMap 4 VozejkMap 8

Pokud jste tedy pohybově handicapovaní, nebo pokud chcete handicapovaným pomoci, vyzkoušejte aplikaci, používejte je a přidávejte nové body.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Ještě krátký popis dle Google Play:

VozejkMap je jednotná a snadno ovladatelná databáze bezbariérových míst v České republice. Místa v databázi jsou vkládána a ověřována samotnými uživateli a do projektu jsou zapojeny také regionální instituce a portály.

Bezbariérovým místem se rozumí objekt, který je bez schodu nebo doplněn jiným zařízením (výtah, nájezd, schodišťová plošina, zdviž) a má bezbariérové WC (defaultně zaškrtnuto).

Všechna místa jsou kategorizována dle charakteru a účelu.

Výhodou mobilní aplikace je rychlé přidání a vyhledávání objektů v místě, kde se právě nacházíte (GPS sama určí místo). Po zadání konkrétního zařízení je možné využít navigační systém a další funkce mobilních zařízení.

Projekt vznikl za podpory Nadace Vodafone a provozuje ho Česká asociace paraplegiků (CZEPA). Administrátorem je sám vozíčkář (kvadruplegik).

Znáte nějakou českou aplikaci či hru, která by si zasloužila recenzi? Napište nám do diskuze.