Český zoubek: iRIS aneb kde je zas ta šalina?

8

Vážení čtenáři portálu Androidmarket.cz. Poslední dobou se na Google play objevuje stále větší množství zajímavých českých aplikací a her. Dle našeho názoru se naši vývojáři nemají za co stydět, tak jsme se rozhodli připravit nepravidelný seriál „Český zoubek“, ve kterém se budeme dívat na „zoubek“ právě českým aplikacím a hrám. Budeme rádi, pokud nám budete zasílat své tipy na aplikace či hry, které by stály za recenzi a za zveřejnění. S ohledem na místo svého pobytu a aplikace v telefonu jsem dnes vybral velmi zajímavou a užitečnou aplikaci iRIS pro brněnskou MHD.

iRIS

Jedná se o aplikaci, která vám umožňuje sledovat pohyb linek brněnské MHD. Můžete se tak tedy kdykoliv podívat, zda vámi vybraný spoj jede na čas, či zda má zpoždění. Aplikace tyto údaje obnovuje ze serveru v intervalech 5 – 30 sekund, záleží na vašem nastavení.

Aplikace umožňuje zobrazit všechny dopravní prostředky či filtrovat autobusy, trolejbusy, či šaliny. Mimo filtrování typů dopravních prostředků je možné filtrovat jednotlivé linky spojů, avšak pouze šalin či filtrovat jednotlivé typy šalin. Co na aplikaci ocení obzvláště handicapovaní je možnost filtrovat pouze nízkopodlažní vozy, což se může velmi hodit.

Aplikace využívá defaultně mapové podklady Google Maps. Další v nabídce nastavení naleznete Satelitní Google mapy, terén dle Google, OSM, MapQuest, nebo ArcGIS. Na výběr je tedy dostatek mapových pokladů a každý si najde ty své.

Perličkou je funkce zobrazení informací o dopravním prostředku. Informace otevřeme tapnutím na piktogram spoje, kdy se vám otevře krátký popis vybraného prostředku. Při tapnutí na tento popis se pak dostanete do technických specifikací vybraného prostředku včetně zobrazení nákresu.

V neposlední řadě je dobré zmínit, že aplikace neobsahuje žádnou reklamu a je zdarma, což je příjemné.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Ještě krátký popis dle Google Play:

Tato aplikace zobrazuje aktuální polohu vozidel MHD Dopravního podniku města Brna (DPMB) a další informace o vozidlech. V současnosti se na mapě zobrazují tyto vozidla:
* Tramvaje na linkách 1 až 13
* Náhradní autobusy na linkách 1 až 13
* Noční autobusy na linkách 89 až 99

UPOZORNĚNÍ:

Zdrojová data, na níž je tato aplikace závislá, se mohou kdykoliv měnit, nebo celkem znepřístupnit. Některé funkce závislá na zdrojových datech nemusí vždy fungovat, a mohou nastat výpadky dat.

Jedná se o testovací data, které jsou bez záruky, autor nenese žádnou odpovědnost za případné škody způsobené nesprávnými informacemi.

Připomínky můžete psát na info@irisbrno.cz

Znáte nějakou českou aplikaci či hru, která by si zasloužila recenzi? Napište nám do diskuze.

8 KOMENTÁŘE

 1. Pěkný. Co třeba milionář? Dle mého dříve nic moc, ale nyní jsem vyzkoušel a až na to, že občas když se vypne displej, tak hra spadne tak výborná app.

  • Děkuji za návrh. Na milionáře jsem se zrovna díval, bude určitě v jednom z následujících Českých zoubků 🙂

 2. V Brně bydlím a velice tuto aplikaci oceňuji. Jezdím sice z 99,9% autem (je to levnější), ale když už jedu šalinou tak si to užiju…

 3. Titulek mě rozesmál 😀 (jsem z Prahy tak to moc neslýchám)

  Shadowgun a další hry od Madfinger, ČSFD, iDNES, mapy.cz…

  • Bohužel pro Prahu podobná aplikace nejspíš zatím neexistuje. Jde stáhnout něco podobného, jen to není tak propracované a nenabízí tolik funkcí. Již brzy tuto aplikaci budu recenzovat v Českém zoubku, zůstaňte na příjmu 🙂

   • No, pro Prahu je problém v tom, že DPP nemá na webu polohy všech dopravních prostředků, tak je to trochu pracné vytvořit něco kvalitně, protože to není z čeho tahat…

    Jinak doporučuji další APP na ZOUBEK http://goo.gl/wHHG8

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here