Android M omezí aplikacím přístupy k Vašim fotkám a souborům

2

Google uvede v novém Androidu M dlouho očekávanou funkci, která umožní zablokovat jednotlivé položky, ke kterým aplikace chce mít přístup.

 

Většině uživatelů se nelíbí, že některé aplikace chtějí mít přístup k fotkám/úložišti, přestože to výhradně pro svůj chod nepotřebují. Například takový Facebook po Vás požaduje povolení přístupu k fotkám/USB úložišti, kameře, mikrofonu a také k informacím týkající se dostupných Wi-Fi připojení.

 

facebook permisiion

 

 

Google bohužel neposkytl k této funkci více informací, takže stále nevíme, jestli půjde zablokovat vše co se nám zlíbí nebo jen některé funkce. Je ale také důležité zdůraznit, že poskytnutí naprosté volnosti v blokování přístupu může způsobit nefunkčnost samotné aplikace. Takže možná se Google vydá podobnou cestou jakou to udělal Apple u jeho iOS, kde dojde k označení funkcí, ke kterým musí mít aplikace přístup pro správnou funkci.

Zdroj : phandroid

 

  • kikina

    Například FB ty práva potřebuje, protože bez nich nepridate fotku, ani si nezavolate, což Messenger už nějakou dobu umožňuje. Takže to není zrovna dobrý příklad nesmyslně udělených práv.

  • MartinezZ

    Pokud půjde jen o úložiště, tak by to byla fce stále k ničemu. Primárním důvodem mého rootu telefonu je zákaz přístupu k internetu aplikacím, které to nepotřebují a já nemám zájem řešit, co kam posílají – prostě jim zatrhnu přístup a tečka. Ať už jde o zápisník poznámek nebo kalkulačku. Tohle uživatelské omezování přístupu aplikací je snad jediná výhoda iOSu, která Androidu fakt chybí a je nutné to vynahrazovat rootováním a třetími aplikacemi.