Android 4.4 KitKat dorazil na HTC One, Xperia Z a Galaxy Nexus, ale jen neoficiálně

1

Android 4.4 KitKat

Příchod nejnovějšího systému Android 4.4 KitKat je pro většinu uživatelů chytrých telefonů a tabletů pozitivní a příjemnou zprávou. Nicméně oficiální cestou jej nemusíte dostat na všechna zařízení. Neoficiální cestou již nyní seženete ROM Androidu 4.4 KitKat pro Nexus 4 a Nexus 7. V současné době se však seznam rozšířil i o HTC One, Sony Xperii Z a Samsung Galaxy Nexus.

Všichni doufají, že aktuální verze systému dorazí právě do jejich zařízení v co nejkratší době. Jiní uživatelé tak optimističtí nejsou, proto přináší neoficiální verze ROM, konktrétně jim je Stephen Bird. Ten přinesl Android 4.4 KitKat již i na HTC One, kde systém funguje stabilně, kromě funkce IR blaster.

Neoficiální verze se objevila i pro Xperii Z a Galaxy Nexus. Opět se jedná prý o poměrně stabilní verze, kde jsou všechny základní funkce plnohodnotně využitelné. U Galaxy Nexus je ROM mírně upraven, aby jej bylo možné zprovoznit.

Uživatelé se pak zde setkali s nefunkčním fotoaparátem a s problémy u GPS a malými grafickými závadami. Více informací o neoficiálních verzích naleznete na Rootz Wiki, Xperia Z a Galaxy Nexus. Instalace neoficiální verze ROM Android 4.4 KitKat je samozřejmě na riziko daného uživatele.

Zdroj: AndroidAuthority

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here