Android 4.4.2 KitKat obsahuje chybu, při které se značně vybíjí baterie

7

Google má starosti se současnou verzí operačního systému Android 4.4.2 KitKat. Právě ta totiž obsahuje chybu v aplikaci fotoaparátu. Pokud již tuto verzi máte na svém mobilním zařízení nainstalovanou, pak jste si nejspíše všimli, že se vám při zapnutí fotoaparátu značně vybíjí baterie.

Nexus 7 - Android 4.4.2

Problém však netkví pouze v tom, že si daný uživatel spustí aplikaci fotoaparátu, ale je o něco rozsáhlejší. Stačí ji totiž z pozadí využít například při komunikaci na Skypu. Jakmile se tak stane, procesor bude pracovat na maximální výkon a baterie tak dlouho nevydrží.

Google tuto chybu již oficiálně přiznal a momentálně pracuje na nápravě. Záplata by se měla objevit v následující aktualizaci s verzí Android 4.4.3. Zahraniční portály také upozorňují, že chyba není pouze u Nexus 5, ale může se objevovat i u jiných modelů. Je třeba ji tak nahlásit příslušným výrobcům, jelikož ti využívají nadstavby v podobě TouchWiz, Sense apod. Tyto problémy se tak musí řešit zvlášť.

Zdali je i ve vašem zařízení přítomná chyba zjistíte velice snadno. Stačí najet na nastavení a zaměřit se na baterii. Pokud v informacích využití baterie naleznete položku „mm-qcamera-daemon“, pak je chyba i ve vašem zařízení. Dočasnou opravou problému je restartování přístroje.

Zdroj: PhAndroid

 • Jerry

  Tohle mi dělá Note 3 i s verzí 4,3, není to chyba verze 4.4.2….

  • Jan Perlík

   U mého S4 se například tato chyba nevyskytla. Nemusí to tedy být přímo chyba od Googlu, ale naopak od Samsungu, protože původní ROM předělává podle svých potřeb.

   • Mahoney

    na mém samsungu S4 to bohuzel tak je…. ta chyba je jen jako fotoaparat a teda kotel rychle se to vybijii…..

  • Jáson Hviezda

   Je zvláštní, že mi tohle NOTE 3 s polskou XEO ROM 4.4.2 nedělal, ale po vrácení se k původní české ETL 4.4.2 se chyba projevila.

 • Jardo Matuš

  Ja mám Samsung Galaxy Note 3 a s androidom 4.3 som nemal vôbec žiadny problém, telefón pracoval rýchlo a spoľahlivo. Problém nastal po aktualizácii na 4.4.2,na ktorom telefón úplne spomalil, niektoré hry a aplikácie už ani neotvorí a niektoré príliš sekali, ktoré predtým išli plynulo. Som sám na seba nahnevaný, že som aktualizáciu previedol…

 • Lukas

  Dobrý večer mám sony xperia Z 1 a od určite doby co jsem nainstaloval do telefonu andtrod kitkat 4.4.4 se mi zda že mi to vybiji rychle baterii a to sony xperia Z1 3000 mAh tak by mne zajimalo jestli to je normalni a jestli vám to taky tak děla děkuji

 • Dom

  Já mám HTC desire 601 a při focení jsem nezpozoroval ze by baterie ubivala ☺