Android 4.3 Jelly Bean bude vydán v červenci. Jaké novinky přinese? [video]

3

Android 4.3 Jelly bean

Už několik měsíců všichni netrpělivě očekáváme vydání Androidu 4.3 Jelly Bean, tedy další verze operačního systému od Googlu. Na květnové konferenci Google I/O jsme se její představení nedočkali a jako pravdivé se nakonec neukázali spekulace o uvedení v červnu. Nakonec to však vypadá, že od vydání nové verze Androidu nás dělí jen několik týdnů. Na internet totiž nyní unikl Android 4.3 Jelly Bean pro Google edici Samsungu Galaxy S4. Je tedy velmi pravděpodobné, že oficiálního vydání této verze operačního systému se dočkáme v průběhu letošního července.

Novinek, které Android 4.3 Jelly Bean přinese, však nebude mnoho. Pokud se tedy těšíte na významné změny, budete muset počkat na Android 5.0 Key Lime Pie, který by měl být vydán v říjnu letošního roku. Chystaný Android 4.3 přináší v první řadě upravený fotoaparát s novým menu (viz screenhost níže) a možností pořizování fotografií pomocí tlačítek pro ovládání hlasitosti. Přibyla také nová živá tapeta s názvem Sun Beam. Tyto novinky si můžete do svého smartphonu stáhnout už nyní, i když máte starší verzi Androidu.

Android 4.3 camera ui
Nové menu fotoaparátu v Androidu 4.3 Jelly Bean

Co se týče změn odbornějšího rázu, přidal Google do nové verze svého operačního systému podporu technologie Bluetooth Low Energy, která umožňuje bezdrátové propojení s chytrými hodinkami, měřícími přístroji a dalšími zařízeními s mnohem nižší spotřebou energie. Nechybí ani nativní podpora Bluetooth tetheringu, tedy možnosti sdílení internetového připojení, která je méně náročná na baterii než častěji používaný Wi-Fi tethering.

Mezi další změny, které Google učinil, patří nové možnosti nastavení ve vývojářském menu a nový typ grafického renderování. Menších novinek „pod pokličkou“ však bude jistě mnohem více, proto si počkejme na oficiální seznam změn od Googlu, který bude zveřejněn nejpozději při představování Androidu 4.3 Jelly Bean.

zdroj: Phone Arena, Android Community

3 KOMENTÁŘE

  1. Tak HDR stále chybí i po aktualizaci na Samsung Galaxy Nexus (i9250) Což je docela škoda HDR fotky Já bych uvítal i HDR video

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here