Acer Liquid E3 – Zlatá střední cesta (recenze)

0

Acer se po několika letech opět vrátil na scénu mobilních telefonů a návrat je to vcelku vydařený. Na trh přišel s hned trojicí nových modelů a všechny spoléhají na netradiční design a velmi zajímavý poměr ceny a výkonu. Ne jinak tomu je i u dnes recenzovaného modelu Liquid E3.

Acer Liquid E3 5

Acer Liquid E3 je nejvýše postavený model z celé trojice a díky tomu dokáže nabídnout výbavu, která by mohla dostačovat i náročnějším uživatelům. Občas však doplácí na drobné minusy, které můžeme znát například z řad čínských výrobců.

Povedený design

Design je u Aceru Liquid E3 opravdu velmi povedený a troufám si říct, že se bude líbit takřka všem potenciálním zájemcům. Kombinaci černé a červené jsme mohli vidět například u dva roky starého HTC One X+ a i tady se skloubení těchto dvou barev povedla na výbornou.

Acer Liquid E3 6

Zvlášť povedené jsou dva reproduktory na přední straně. Ty najdeme pod a nad displejem a jejich červené provedení je vskutku povedené. Podobný designový prvek můžeme vidět i na zadní straně okolo čočky fotoaparátu.

Tlačítko na zádi

Na zadní straně ještě chvíli zůstaneme. Pod čočkou 13 MPx fotoaparátu totiž trochu netradičně najdeme tlačítko. Ano, něco podobného již známe například u loňské LG G2, ale zde je tlačítko na funkce trochu chudší.

Acer Liquid E3 4

Zvládá vlastně pouze dvě funkce. Při krátkém stisknutí zapne předem navolenou aplikaci a při dlouhém spustí fotoaparát. Pomocí tlačítka je dále možné pořídit snímek, není to ale zrovna dvakrát uživatelsky přívětivé a mnohem jednodušší je používat dotykovou spoušť.

Průměrný fotoaparát

Fotoaparát sice disponuje 13 MPx a vysokou světelností f1,8. Jedná se však spíše o papírovou hodnotu, která nezabrání tvorbě šumu ve špatných světelných podmínkách. Při ideálním světle jsou výkony o něco lepší, stále se ale jedná o slabší průměr střední třídy.

Acer Liquid E3 7

Video je na tom o něco líp a krom FullHD zaznámu dokáže také aktivně přeostřovat během nahrávání. Nechybí ani nastavení expozice podle určitého bodu před čočkou.

Přední čočka s ničím netradičním nepřišla. Tedy až krom předního blesku, kterým Acer chce vylepšit vaše selfie fotky. Výsledné fotky ale disponují pouze 2 MPx a žádné zázraky opravdu nečekejte.

youtu.be/ayjZrnFvJSw

Schizofrenní paměť

S vnitřní pamětí je to trochu ošemetné. Ta pevná sice má hodnotu 4 GB a málokomu by tak malá hodnota dostačovala, ale naštěstí se nezapomnělo na slot pro microSD karty. Paměťovou kartu je také možné používat jako primární úložiště. Na ni se pak budou ukládat všechna data aplikací z Google Play a také například stáhnutá hudba z Google Play Music.

Acer Liquid E3 3

Acer to tak s nedostatkem místa vyřešil věru šalamounsky. Určitě by se ale hodilo, kdyby alespoň 8 GB paměťovou kartu dodával výrobce přímo v balení. Možná se však podobných balíčků dočkáme, až o tento model opadne prvotní zájem.

Zastaralý Android a vlastní nadstavba

Ve smartphonu najdeme starý Android 4.2.2 Jelly Bean, který je ještě obohacen o vlastní nadstavbu. Ta svým vzhledem připomíná ty od Asusu. To znamená, že přibylo několik barev a vše působí trochu netradičním dojmem. Abych nemusel nic předstírat, už teď se přiznám, že se mi tato nadstavba zrovna moc nezamlouvala a osobně bych více preferoval, kdyby Acer nechal šasi Androidu v klasickém stavu.

Acer-Liquid-E3-Home

Abych ale jenom nehanil, díky nadstavbě přibylo i pár funkcí, na které jsme zvyklí z mnohem dražších modelů. První jsou aplikace v oknech. Ty můžeme znát například od Sony nebo Samsungu a pokud po něčem takovém celý život toužíte, nemusíte si už kupovat vlajkovou loď od výše zmíněných výrobců. Druhou jsou gesta na zamykací obrazovce. Díky těm můžete spustit fotoaparát nebo odemknout telefon, aniž byste byli nuceni používat hardwarová tlačítka.

Acer-Liquid-E3-Android

Na závěr bych se ještě vrátil k neaktuálnímu Androidu. Ten je zapříčiněn především použitím procesoru od MediaTeku, který podporu KitKatu přislíbil teprve nedávno. Acer již sice aktualizaci na nejnovější KitKat pro tento model potvrdil, dočkáme se ji však nejdříve na konci prázdnin.

Slabší výkon a místy špatná optimalizace

Jak jsem nastínil už před chvílí, uvnitř telefonu najdeme čtyřjádro od MediaTeku s taktem 1,2 GHz a 1 GB operační paměti RAM. Ta by měla běžným úkonům dostačovat, ale občas tomu tak není. Se špatnou optimalizací se setkáte hned při prvním setkání s telefonem – na zamykací obrazovce. Během procházení systému se občas setkáte s pomalejšími odezvami systému nebo pomalejším multitaskingem.

Acer Liquid E3 1

Podle mě ale tyto problémy s velkou pravděpodobností eliminuje slibovaná aktualizace na nejnovější KitKat, který je méně náročná na hardware. Dokud ale nebude aktualizace vydaná, můžeme o tom jen spekulovat.

Povedený displej

Nejméně se nízká cena podepsala na 4,7” HD IPS displeji. Ten je opravdu velmi povedený a má velmi dobré pozorovací úhly. Na problémy narazíte až, když telefon začnete používat na přímém slunci. Tam se stává displej opět průměrným a nijak nevyčnívající ze stejně cenově postavené konkurence.

Acer Liquid E3 2

Vítěz bez konkurence

Pro Acer Liquid E3 se jen stěží hledá adekvátní konkurence. Dobře vybavený DualSIM s cenou okolo 5 tisíc korun na českém trhu už dlouho nebyl a Acer tímto model tak vyplnil mezeru na trhu. Nutno říct, že vcelku zdařile, i zde však najdeme pár nedostatků, které rozhodně nepotěší. Když ale vezmeme v potaz nízkou cenu a možnost používání dvou SIM karet, stále se jedná o jeden z nejlepších smartphonů na českém trhu. Pokud už delší dobu hledáte dobře vybavený DualSIM, asi jste jej konečně našli. Jestli vám ale jde pouze o poměr ceny a výkonu, nezapomeňte se podívat i po konkurenci. Velmi zajímavě se jeví například Huawei Ascend P6, to už je ale pouze na vás.

youtu.be/A3ECBJbJcE8

Graf ceny produktu Acer Liquid E3 Duo poskytuje server Heureka.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here